OKUR YAZARLIK SEFERBERLİĞİ KOORDİNASYON TOPLANTISI
 
       Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi himayelerinde Ülkemiz genelinde başlatılan okur-yazarlık seferberliği koordinasyon toplantısı İlçe Kaymakamımız Sayın İlhan TURGUT’un başkanlığında 23/02/2018 tarihinde İnönü Ortaokulu’nda yapıldı. Yapılan toplantıya Canik Kaymakamlığı Daire Amirleri, Halk Eğitim Merkezi Müdürü, okul müdürleri ve ilçe muhtarları katıldı.
      Toplantının açılış konuşmasında Kaymakamımız İlhan TURGUT; okuryazar olmanın önemini vurgulayarak özellikle çağımızda okuma yazma bilmemenin kabul edilebilir bir durum olmadığını söyledi. OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ”nin Cumhurbaşkanımız ve eşlerinin himayelerinde ülke genelinde başlatıldığını ve bu kampanyaya herkesin destek vermesini, ilçemizdeki okur yazar olmayan vatandaşların tespit edilerek kurslara katılmaları yönünde teşvik edilmeleri gerektiğini söyledi. Ayrıca Samsun Valiliğinin desteğiyle İl Milli eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen  “Samsun İçin Okuma Vakti” projesine de değinerek okuma alışkanlığının kazanılması ve okumanın insan hayatında çok önemli olduğunu, bu kampanyaya da herkesin destek vermesi gerektiğini vurguladı.
 
 
     Toplantı, karşılıklı fikir alışverişi ve soru cevap şeklinde devam etti ve Kaymakam İlhan TURGUT’un iyi dilek ve temennileriyle tamamlandı.